Лист ТелПУ № 2164 від 20.04.2017 щодо крадіжок телеком-обладнання на території Дніпропетровської області

24.04.2017

Голові Дніпропетровської обласної

державної адміністрації

РЕЗНІЧЕНКУ В. М.
пр. Олександра Поля, 1, м. Дніпро, 49000


Копії:


Дніпровському міському голові

ФІЛАТОВУ Б.А.

пр. Д.Яворницького, 75, м. Дніпро, 49000


Прокурору Дніпропетровської області

МАТВІЙЧУКУ В.В.

пр. Д. Яворницького, 38, м. Дніпро, 49044


Начальнику ГУ Національної поліції

в Дніпропетровській області
РЕПЕШКУ І.В.

вул. Троїцька, 20-а, м. Дніпро, 49101


Шановний Валентине Михайловичу!

Висловлюючи Вам свою повагу Асоціація «Телекомунікаційна палата України», що об’єднує провідних підприємств ринку телекомунікацій, звертається до Вас з приводу наступного.

На території Дніпропетровській області виникла безпрецедентна ситуація у дійсних учасників асоціації, у зв’язку з якою суттєво збільшились факти крадіжок телекомунікаційного обладнання та пошкоджень телекомунікаційної мережі.

Зазначені негативні прояви вже носять системний характер чим завдають мільйонних збитків операторам, провайдерам телекомунікацій та впливають на можливість надання якісних, безперебійних послуг абонентам.

Також, можливо припустити, що такі дії викликані не лише заради особистої наживи окремих осіб і, навіть, не через конкурентні війни.

Цілком можливо, таким чином проводиться аналіз структури мереж операторів, а згодом залишиться ще крок до організації диверсії всеукраїнських масштабів.

Позбавлення хоча б на годину території Дніпропетровської області доступу до мережі Інтернет може призвести до сумних наслідків. Оскільки, цілісність телеком-мереж відіграє вирішальну роль, зокрема, у випадку, коли мова йде про безпеку людей та їх порятунок в критичній ситуації.

Тому питання захисту мережі потребує безпосереднього втручання місцевої влади.

Так, на прикладі компанії ТОВ «ФРІНЕТ» (далі - Товариство), невстановленими особами вчинено 23 крадіжки обладнання лише за січень-квітень 2017 року на суму 502 376, 34 грн.

Слід зазначити, що Товариством вживаються посилені заходи для збереження майна, телекомунікаційні шафи обладнанні додатковими металевими гратами, знаходяться на постійному цілодобовому моніторингу.

Крім того, Товариством укладено договори на надання послуг охорони з відповідними охоронними структурами. Нажаль, вжиті заходи не призводять до припинення протиправних дій невстановлених осіб.

За кожним фактом крадіжок, Товариство зверталося з відповідними заявами до територіальних підрозділів ГУ Національної поліції у Дніпропетровській області.

Разом з тим, ані такими територіальними підрозділами Національної поліції, ані прокуратурою, ані місцевою владою не приділено належної уваги до таких системних злочинів, пов’язаних з вирізанням кабелю та крадіжкою обладнання.

Крім того, посадовими особами територіальних підрозділів Національної поліції не вжито заходів, направлених на розкриття зазначених злочинів та встановлення осіб, що їх вчинили.

В окремих випадках, не зважаючи на належні повідомлення про скоєні кримінальні правопорушення, оперативно-слідчі групи взагалі відмовляються здійснювати виїзди на місце скоєння злочину для огляду місця події, фіксації слідів злочину та вилучення можливих речових доказів. Мають місце не поодинокі факти безпідставного не внесення відомостей про кримінальні правопорушення до ЄРДР, а також чисельні факти безпідставного припинення кримінальних проваджень взагалі без проведення будь-яких слідчих та оперативно-розшукових дій. При цьому, заявникам та потерпілим не надаються документи щодо прийнятих процесуальних рішень, що не дає змогу оскаржувати прийняті рішення та бездіяльність посадових осіб територіальних підрозділів поліції.

Враховуючи вказане, є термінова необхідність у вжитті дієвих заходів щодо організації відповідної роботи, з метою розкриття скоєних кримінальних правопорушень, встановлення винних осіб, що їх вчиняють та вжиття профілактичних заходів.

Телекомунікаційна палата України зважаючи на масові крадіжки на території Дніпропетровської області телекомунікаційного обладнання, звертається до Вас, Валентине Михайловичу, з проханням провести спільну нараду за участі:

Прокурора Дніпропетровської області,

Начальника ГУ Національної поліції в Дніпропетровській області,

та представників дійсних учасників з метою розкриття та профілактики вказаної категорії злочинів.

Зі своєї сторони, повідомляємо, що готові забезпечити активне сприяння та надати посильну допомогу в організації та проведені відповідних заходів.

Щиро сподіваємося на Вашу підтримку.

Додаток: на 5 арк. в 1 прим.(перелік крадіжок обладнання ТОВ «ФРІНЕТ» в м. Дніпро).З повагоюГолова Ради Асоціації Т.В. ПоповаДодаток до листа Телекомунікаційної палати