Дніпро посідає лідируюче місце рейтингу телеком-крадіжок. Чи знає про це місцева влада?

24.04.2017

На превеликий жаль, сучасний економічний стан країни спонукає українців до скоєння крадіжок не лише в ІКТ-галузі, проте саме Дніпропетровська область посідає лідируюче положення по кількості злочинів та розмірі збитків, нанесених операторам і провайдерам.

Одним із сумних прикладів таких злодіянь виступає компанія «Фрінет». Лише за два місяці поточного року злочинці Дніпровщини спромоглися здійснити більше двадцяти крадіжок телеком-обладнання компанії і сумарно заподіяти шкоду в розмірі 500 тисяч гривень! Інші оператори області теж постійно страждають від рук злочинців.

Але, на сам перед, проблема полягає в тому, що правоохоронні органи регіону не приділяють належної уваги до системних злочинів, пов’язаних з крадіжками обладнання. Невірна кваліфікація, неналежне розслідування та безпідставне закриття кримінальних проваджень органами досудового розслідування Національної поліції лише заохочують бандитів до скоєння чергових злочинів. Відомо навіть про випадки затримання крадіїв на місці злочину, які у той же день були звільнені від варти самими співробітниками правоохоронних органів. Із кримінальних справ містичним чином системно зникають матеріали та докази. Доки правоохоронці будуть зловживати службовим становищем, доти злочинці будуть відчувати безкарність своїх дій, а «легкий та брудний» бізнес буде процвітати і ситуація кардинальним чином не зміниться…

Тому Телекомпалата України переконана, що питання захисту телеком-мереж потребує безпосереднього втручання місцевої влади. Адже подолання злочинності в регіоні має позитивно вплинути на імідж Дніпровщини та місцевих керманичів.

Телекомпалата України звернулася у своєму листі до голів міськради та Дніпропетровської ОДА, а також до Прокуратури і Нацполіції м. Дніпра щодо безпрецедентних випадків крадіжки телеком-обладнання та вирізання кабелю зв’язку і запропонувала провести нараду з обговорення можливої співпраці у подоланні телеком-крадіїв.