Прес-конференція «Зміни до універсальної програмної послуги – ризики для інформаційної безпеки України»

19.07.201620 липня 2016 р. об 11:00 в ІА Укрінформ відбудеться
прес-конференція на тему: «Зміни до універсальної програмної послуги – ризики для інформаційної безпеки України», в якій візьмуть участь провідні об’єднання операторів/провайдерів України.

12 липня 2016 р. Верховною Радою України було прийнято в першому читанні законопроект, що уточнює умови розповсюдження програм телерадіоорганізацій у складі універсальної програмної послуги (реєстр.
№ 3504 від 23.11.2015).

Законопроектом передбачено зміни існуючого порядку взаємовідносин між провайдерами/операторами та вітчизняними телекомпаніями: перехід на комерційну основу, при цьому основним мотивом є необхідність збільшення доходів власників медіагруп за рахунок стягнення плати з провайдерів та абонентів.

Учасники прес-конференції переконані, прийняття такого законопроекту призведе до того, що абоненти змушені будуть сплачувати більше коштів за доступ до інформації, яка зараз гарантована державою, а власники українських медіахолднігів продовжуватимуть збільшувати свої прибутки, а також неминуче відбудеться відтік абонентів до неконтрольованих державою платформ розповсюдження телевізійної інформації, що є неприпустимим з огляду на очевидну інформаційну агресію з боку Російської федерації.

Тому представники профільних асоціацій сфери телекомунікацій та кабельного телебачення звертаються до народних депутатів України з проханням не підтримувати зазначений проект закону в редакції, яка несе загрозу для інформаційної безпеки України.

Акредитація СМІ – за посиланням.

Онлайн-трансляція прес-конференції – за посиланням.